Erkeklerin bilmesi gereken şeylererkek

Erkekler, doğuştan belirli sorumluluklar ile doğarlar. Aile babası olmak, para kazanmak gibi pek çok sorumluluk taşırlar.

Aslında tüm bunlar geleneksel kalıplardır. Artık günümüzde kadınlarda erkekler kadar iş hayatına girerek bu sorumlulukları paylaşıyor.

Fakat, nerede yaşarsa yaşasın erkeklerden beklenen bazı şeyler vardır. İşte, erkeklerin bilmesi gerekenler ;

karpuz seçmek

Karpuz seçmeyi öğrenmek ;

Erkeklerden beklenen en önemli şey iyi karpuz seçebilmektir. Karpuz seçerken yapacağınız en önemli şey karpuzun koyu olanını seçmektir. Koyu renk hareleri olan karpuzlar genelde daha tatlı ve kırmızıdır. Fakat, isterseniz karpuzu kestirin ve öyle alın.

araba lastiği

Araç lastiği değiştirmek ;

Kız arkadaşınız veya eşinizle yolda giderken bir anda aracınızın lastiği patlayabilir. Araç lastiğini değiştirmeyi bilmek bu nedenle çok önemlidir. Lastik patladığında dışarı çıkıp yardım isteyen bir erkek hiçbir zaman hoş karşılanmaz. Bu nedenle mutlaka araba lastiği değiştirmeyi öğrenin. Sitemizde olan araç lastiği nasıl değiştirilir yazısını mutlaka okuyun.

evde tamirat

Evinizde olan ufak tefek tamirat işleri ;

Sızdıran sifon, bozuk musluk, tıkanan lavabo, tv ayarları gibi ufak tefek işleri mutlaka öğrenin böylece hem göze girersiniz hem de her seferinde tamirci arama sorununuz kalmaz.

erkek modası

Erkek modasını ucundan takip edin ;

Modayı sevmiyor olabilirsiniz ama az çok neyin size yakıştığını ve ne giymeniz gerektiğini mutlaka araştırın. Herhangi bir mağazaya girdiğinizde çalışanlardan bu konuda yardım isteyin. Mümkün olduğunca kendinize yakışan ve moda olan pantolon ya da gömlek seçimi yapın. Künye, kolye gibi aksesuarlardan uzak durun, beyaz çorap alışkanlığından kurtulun. Gömlek, kravat ve ceket uyumuna dikkat edin.

yemek yapmak

2-3 çeşit yemek yapmayı mutlaka öğrenin.

Yemek yapmayı bilmek mutfağa girip teferruatlı bir şekilde yemek hazırlamak değildir. Makarna veya omlet yapmayı mutlaka öğrenin veya lezzetli şık salata yapabilmelisiniz. Evde yalnız kaldığınızda yemek yaparak hem aç kalmazsınız hem de sevgiliniz ya da eşiniz tarafından taktir edilirsiniz.

düğme dikmek

Kendi sökük veya düğmenizi dikmeyi öğrenmek ;

Her kopan düğme ya da ufak söküklerde onu dikmesi için birini arıyorsanız işiniz gerçekten hiç kolay olmayacaktır. Bu nedenle ufak bir dikiş setiniz olsun, düğme ve sökük dikmeyi öğrenin.

restoran adabı

Restoran adabını mutlaka öğrenin ;

Bir restorana gittiğinizde sipariş vermek, çatal bıçak tutmak ve hesap ödemek ile ilgili şeyleri mutlaka öğrenin. Yanınızda sevgiliniz varken tüm bunları sizin yapmanız daha doğru olacaktır.

dans etmek

Dans etmeyi az da olsa bilin.

Dans etmek için bir iki fugür mutlaka öğrenin. Eşiniz ya da sevgiliniz ile bir ortamda hiç olmazsa birlikte dans edebilmelisiniz. Buna kadınlar çok önem verir unutmayın.

kadının kalbini almak

Bir kadının kalbini kazanmayı öğrenin ;

Eşiniz ya da sevgilinize güzel sözler söylemeyi ve gerekirse gönlünü almayı mutlaka öğrenin. Yanınızda ki kadın çiçekleri seviyor olabilir ona güzel çiçekler alın, hoş sözlerle taçlandırın. Bu kadın anneniz bile olabilir. Kadınlara karşı nazik ve kibar olun.

GENEL içinde yayınlandı